Книги за державною програмою

Український інститут книги (УІК) — державна установа при Міністерстві культури України, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, провадити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном. Український інститут книги створений у 2016 році.


Український інститут книги має шість основних програм:

Промоція української літератури за кордоном — міжнародні проекти, участь у закордонних книжкових ярмарках, створення глобальної мережі партнерів та зацікавлених в українській літературі осіб.

Програма підтримки перекладів — сприяння появі перекладів української літератури шляхом надання грантів для іноземних видавництв.

Програма «Українська книга» — підтримка та сприяння розвитку українського книжкового ринку через фінансування нових видань.

Програма «Цифрова бібліотека» — проект створення повної цифрової бази української класики, нових книжок і рідкісних видань, доступних кожному.

Програма промоції читання в Україні — низка національних проектів, мета яких — підвищити рівень і якість читання населення.

Програма поповнення фондів публічних бібліотек — поповнення фондів публічних книгозбірень по всій Україні актуальними виданнями.

Програма поповнення фондів публічних бібліотек

У 2018 році Український інститут книг повноцінно виконав програму поповнення фондів публічних бібліотек, яка розпочалася 5 жовтня. На її здійснення держава надала 120 мільйонів гривень, перерозподіливши кошти з програми «Українська книга». Команді Інституту вдалося реалізувати її у надзвичайно короткий термін.

_________________________________________________________________________

До бібліотеки-філії № 1 надійшли нові книги, отримані за Державною програмою. Запрошуємо до бібліотеки на "дегустацію" літературних новинок.


_________________________________________________________________________

Це реальні історії про реальних жінок і чоловіків. Історії служіння меті і мрії, історії духовного пошуку, а нерідко й духовного подвигу. Немає секрету щастя й хисту. Немає загадки долі. Є загадка любові. І ці люди все життя розгадували її. І служили їй — любові до людини, до Бога, до природи, до ремесла, до мистецтва... Люди звичайні і водночас незвичайні у своїх високих устремліннях.

Крім того, ця книга є спробою торкнутися таїни таїн, дару, що зветься Коханням. І як воно осявало життя відомих, харизматичних людей. Навіть великих кохання робить слабкими і вразливими, позаяк руйнує укріплення, які ми зводимо довкола своїх сердець. Для одних це пломінець свіча, для інших — рушійна стихія, що перекраює знакову особистість, а з нею нерідко і хід історії людства. 

До видання увійшли повісті "Жінки, які перемогли", "Чоловіки, які витримали" та "Великі, які кохали".

__________________________________________________________________________________

Продовжуємо знайомити наших користувачів з новими книгами. 

Дочинець, Мирослав. 
Діти папороті [Текст] / Мирослав Дочинець. — Мукачево : ТОВ ВПК "Карпатська вежа", 2020. — 328 с. 

Ця книга – про жало війни в серці, про любов і кохання, про муки і радість творчості та служіння науці, про Дім, у якому живе душа, про мову птахів, про дикі черешні, прадавні, як світ, трави і вино першого тиску… Про те, що в житті рано чи пізно, навіть досить пізно – щось відбувається вперше. І після того ти ніколи вже не будеш колишнім.

__________________________________________________________________________________


Кундера Мілан

    Нестерпна легкість буття [Текст] / Мілан Кундера ; пер. з фран. Леонід Кононович. — Львів : ТзОВ "Видавництво Старого Лева", 2019. — 320 с. 

 


«Нестерпна легкість буття» — легендарний роман одного із найвизначніших письменників сучасності Мілана Кундери, сповнений глибокого сенсу, із блискучими та грайливими роздумами і різноманітністю стилів; це книга, що надихає і змушує замислитися.

Томаш — успішний хірург, а згодом мийник вікон — ніжно любить свою дружину Терезу, втім, не може відмовитися від поза­шлюбних зв’язків, які виправдовує власною теорією про буцімто різне походження любові тілесної й душевної. Така життєва філософія примушує Терезу страждати впродовж усього шлюбу. Після вторгнення російських танків до Праги подружжя емігрує до Цюриха. Тереза сподівається на нове життя, та чи судилося її мріям збутися? Чи здатна людина перевірити на правильність свій вибір? Адже життя не має дублів, воно водночас і генеральна репетиція, і, власне, вистава. Життя легке, та легкість його нестерпна.


__________________________________________________________________________________


Шановні користувачі, бібліотека-філія № 1 пропонує вам познайомитись ще з однією книгою, яка надійшла у бібліотеку в рамках

 Луцишина Оксана.

    Іван і Феба [Текст] / Оксана Луцишина . — Львів : ТзОВ "Видавництво Старого Лева", 2019. — 392 с. 

«Іван і Феба» — роман Оксани Луцишиної, дія якого розгортається в останні роки радянської влади й у перші роки української Незалежності.
Після навчання у Львові та участі у Революції на граніті Іван повертається в рідний Ужгород, де одружується з поеткою Марією, що називає себе Фебою.

Львів та Київ — міста з бурхливим політичним життям, Ужгород натомість вирізняється дещо гротескною атмосферою патріархального сімейного укладу та раннього капіталізму по-українськи. Тут легко обійтися без спецефектів із горору чи трилера: сама реальність повсякденного життя підказує ходи, які за напругою можуть посперечатися з творіннями Кінга або Кустуріци.

__________________________________________________________________________________

Метерлінк, Моріс.

    Синій птах [Текст] / Моріс Метерлінк . — Львів : ПП "Видавництво "АПРІОРІ", 2020. — 128 с.

У Різдвяну ніч до маленьких брата і сестри, Тільтіля й Мітіль, приходить Фея і відправляє їх на пошуки Синього Птаха. Вона вручає дітям чарівний діамант, з допомогою якого вони можуть бачити душі предметів, стихій, тварин… Пес, Кішка, Цукор, Хліб, Вогонь, Вода перевтілюються на людиноподібних істот зі своїми звичками, характерами. В товаристві з ними Тільтіль і Мітіль шукають Синього Птаха в Країні Спогадів, Палаці Ночі, Царстві Майбутнього… Переказ у формі прозової казки знаменитої філософської п’єси-казки лауреата Нобелівської премії, всесвітньо відомого бельгійського письменника і драматурга Моріса Метерлінка «Синій Птах» пропонується дітям та юнацтву, а також усім, хто не байдужий до цікавих казок.__________________________________________________________________________________


Знайомимо із книгою, яка надійшла у бібліотеку в рамках #Програми_поповнення_фондів_публічних_бібліотек від Український інститут книги.
    Мензатюк Зірка.
          Ангел Золоте Волосся [Текст] / Зірка Мензатюк. — Київ : ТОВ "ВИДАВНИЦТВО "ЗНАННЯ", 2019. — 127 с.

Чи може в сучасному світі статися диво? Таке, щоб минулися усі Галині нещастя: погані стосунки з учителькою та однокласниками, те, що в неї не “круті” батьки, а головне — хвороба братика, через яку життя перетворилося на геть нестерпне. І що для цього потрібно зробити Галі? На дівчинку чекає багато пригод, цікавих і часом небезпечних, мандрівка в далеку давнину, де Галя побачить княжий Київ, дізнається секрети старовинного мистецтва, а заодно й захопливу історію одного з найзнаменитіших шедеврів Київської Русі — геніального творіння Алимпія Іконописця. А ще в неї з’явиться незвичайний друг — Ангел Золоте Волосся. Він допоможе Галі здобути одне з найважливіших людських умінь — уміння бути щасливою.__________________________________________________________________________________


Знайомимо із книгоюяка надійшла у бібліотеку в рамках #Програми_поповнення_фондів_публічних_бібліотек від Український інститут книги.

Парр Марія.
    Тоня Ґліммердал [Текст] / Марія Парр.  — Харків : ТОВ "Видавництво "Крокус", 2020. — 264 с.

Тоня Ґліммердал — єдина дитина на цілий Ґліммердал. Їй скоро десять років, у неї руді коси, ластовиння на колінах і дуже непосидюча вдача. Найкращий Тонин друг — старенький Ґунвальд, її хрещений батько. З ним можна говорити про все на світі. Колись він був скрипалем, а тепер варить їй із плиток справжнього шоколаду какао, майструє снігокати і, здавалося б, і дня не може прожити без Тоні. Та от чи справді вона його добре знає?
Коли Ґунвальд потрапляє до лікарні, Тоні відкривається величезна таємниця, яку, виявляється, знали всі, крім неї! І ця таємниця така приголомшлива, що може зруйнувати їхнє затишне життя в Ґліммердалі. Поки весна розтоплює сніг і змушує гори сяяти, а річку клекотіти, мала гуркотоня Ґліммердалу робить усе для того, щоб її найкращий у світі друг Ґунвальд знову став щасливий і почав грати на скрипці...

Знайомимо із книгоюяка надійшла у бібліотеку в рамках #Програми_поповнення_фондів_публічних_бібліотек від Український інститут книги.

Кіз Деніел.
    Квіти для Елджернона [Текст] : роман / Деніел Кіз. — Харків : “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2021. — 304 с.

"Чарлі Гордон — розумово відсталий, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання вчитися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим...
Яку ціну маємо ми платити за свої бажання? Чи варті вони того?
Пронизлива історія, яка нікого не залишить байдужим! Мабуть, один з найлюдяніших творів у світової літературі."


__________________________________________________________________________________


Знайомимо із книгоюяка надійшла у бібліотеку в рамках #Програми_поповнення_фондів_публічних_бібліотек від Український інститут книги.

Фолкнер Вільям .
    Порушник праху : Роман [Текст] / Вільям Фолкнер. — Київ : ТОВ "ВИДАВНИЧА ГРУПА КМ-БУКС", 2018. — 264 с.

Кожен дорослішає по-своєму. Юний Чарльз (Чик) Маллінсон, опинившись перед складним для будь-якого білого хлопця кінця XIX — початку XX століття вибором, робить по-справжньому дорослий крок і допомагає врятувати несправедливо засудженого розлюченим натовпом гонорового негра від суду Лінча. Він, його темношкірий одноліток та поважна панна вельми похилого віку заради відновлення справедливості, порятунку невинної душі та спокою перед власною совістю й людяністю вирішують зробити те, на що зважиться не кожен дорослий чоловік. До вашої уваги — захоплива детективна історія на тлі історичних декорацій американського Півдня ХІХ століття, приправлена характерною фолкнерівською філософією.
__________________________________________________________________________________


Шановні користувачі!
До бібліотеки-філії № 1 в рамках #Програми_поповнення_фондів_публічних_бібліотек 
надійшли нові книги відомих українських та світових письменників.
Запрошуємо до бібліотеки на «дегустацію» літературних новинок.


__________________________________________________________________________________


Маргарет Етвуд
    "Орикс і Деркач"

Світ безповоротно розділено: еліта і плебеї, науковці й простаки. Через перенаселення і глобальне потепління, яке зайшло дуже далеко, Земля може стати непридатною для життя. Роздроблене людство викачує останні ресурси з виснаженої планети. Дітей можна замовити, а нові органи вирощують в тілах гібридів. Здається, цей світ приречений. І тоді двоє друзів, Сніголюд та Деркач, і їхня подруга Орикс стають співучасниками проєкту «Парайдайс», що має створити расу нових людей. Таких, що не вигадають собі богів і не залежатимуть від ґаджетів, житимуть у гармонії з природою, не намагаючись її знищити. Але серед трьох творців один вирішить: створивши щось нове, треба викорінити старе. Знаряддям викорінення старого світу має стати глобальна пандемія страшної хвороби, ліків від якої немає...
__________________________________________________________________________________


_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________


Немає коментарів:

Дописати коментар